Négy nap alatt két idegenbeli mérkőzés

Nyíregyházi Egyetem SE- Csenger VKC 38:25 (19:14) és Balkányi ISE – Csenger VKC 23:38 (10:17)

Már a múltkor írtam, hogy az őszi sorsolás különböző okokból kedvezőtlenül alakult számunkra, hisz csak kétszer léphetünk pályára hazai szurkolóink előtt, amiből a Kállósemjén elleni derbi maradt még hátra.
Csütörtökön az egyetem csapatához látogattunk. Tudtuk , hogy ők előszeretettel játszanak hétköznap, illetve az úgynevezett „Hernyó” ad otthont a hazai mérkőzéseiknek. Nem sikerült létszámban megfelelő csapattal elmennünk a megyeszékhelyre ,melynek hátránya meg is mutatkozott a játékban is az idő elteltével . Rendezetlen, fáradt, kicsit hite hagyottá váltunk és a 40. perctől nem volt esélyünk sem a győzelemre. Gratulálok a Rudi lányainak !

Kevesebb , mint négy nap elteltével következett a balkányi mérkőzés.
Majdnem teljes kerettel, egy majdnem teljes kerettel felálló Balkányhoz látogattunk. Számunkra nem volt más végkimenetel elképzelhető a hazai csapat ellen , hogy győzzünk. Az egész mérkőzésen magabiztos volt a csapat, szép egyéni megoldások, páros kapcsolatok jellemezték a játékot. A védekezés szoros, masszív volt. Lehetőséget kapott minden játékos a 2. félidő 40. percétől , hogy bizonyítsa tudását. Lélektanilag is nagyon fontos lökést kell adjon számunkra, mert ki kell mondani : ez az ősz nem úgy jött össze, ahogyan annak kellett volna.
Nincs is ezzel semmi gond, csak az hogy meg kell oldani.
Az edzések lassan kezdenek helyreállni (létszámban és ezzel arányosan minőségben is) .
Az utolsó őszi forduló már itthon lesz Kállósemjén ellen, ahová minden szurkolót nagy szeretettel várunk.
Pontos dátumáról időben értesítünk mindenkit mindenféle platformon.